Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za przesłanie swoich zgłoszeń do programu OP_YOUNG.

W tym roku nadesłaliście do nas ponad 50 zgłoszeń, w których przedstawiliście szereg zróżnicowanych projektów artystycznych i wizji twórczych. Jak co roku, jesteśmy miło zaskoczeni Waszymi pomysłami, pełni uznania dla prezentowanych postaw twórczych i motywacji, która skłoniła Was do zgłoszenia udziału w naszym Programie. Obrady Jury były dość burzliwe i po wielu rozmowach udało nam się dojść do porozumienia. W wyniku przeprowadzonego konkursu, nie została przyznana Pierwsza Nagroda. Niemniej jednak, Jury podjęło decyzję o przyznaniu Drugiej Nagrody dwóm artystkom ex aequo, a także o wyróżnieniu nie jednego, a dwóch twórców.

Życzymy Laureatom i Laureatkom dalszych sukcesów i zachęcamy do kontynuowania swojej twórczej drogi. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszym Programie oraz naszemu Mecenasowi – kancelarii adwokackiej i notarialnej GENTZ – za wsparcie podczas organizowania tegorocznej edycji. Przed nami kolejne etapy Programu, które zakończą się przyszłoroczną wystawą w OP ENHIEM.

Do zobaczenia!


Listę nagrodzonych osób przedstawiamy poniżej.

II Nagroda ex aequo – Klaudia Kasperska, Katarzyna Bogusz
Za interesujące, odważne poszukiwania formalne oraz świadomość wybranej drogi artystycznej i stosowanego w twórczości medium.

I Wyróżnienie – Marcin Derda
Za dojrzałe i kompleksowe podejście do podejmowanych w twórczości tematów oraz interesujące rozwiązania formalne.

II Wyróżnienie – Ala Savashevich
Za profesjonalizm, ogromną świadomość podejmowanych tematów i celne mapowanie problemów artystycznych, w tym również przenoszenia ich na język wizualny.