Program mentorski OP_YOUNG realizowany jest przez OP ENHEIM z myślą o młodych artystkach i artystach od 2020 roku. Powstał z potrzeby wsparcia lokalnego środowiska artystycznego i włączenia jego przedstawicielek i przedstawicieli obszar dyskusji krytycznej i artystycznej kraju. Jest nam miło, że również w tym roku naszym działaniom towarzyszy berlińska kancelaria adwokacka i notarialna GENTZ, będąca Mecenasem projektu.

OP_YOUNG, to także symboliczne otwarcie się OP ENHEIM na progresywnych twórców i twórczynie młodszego pokolenia, których rozwój,  jako instytucja, chcemy aktywnie wspierać. 

Do tej pory nagrodziliśmy 10 twórczyń i twórców oraz przyznaliśmy 5 wyróżnień. Prace ich autorstwa prezentowane były w przestrzeniach naszej galerii, w siedzibie głównej przy Placu Solnym 4 we Wrocławiu, a niektóre z nich weszły w skład kolekcji OP ENHIEM.

FORMUŁA

OP_YOUNG skierowany do wszystkich artystek i artystów, którzy nie ukończyli 35. roku życia i związani są z obszarem Dolnego Śląska. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń typowane są trzy osoby, które będą mogły wziąć udział w trwającym blisko rok programie.

CO MOŻNA ZYSKAĆ?
1/ wystawa w siedzibie OP ENHEIM wraz z pełnym opracowaniem kuratorskim;
2/ nagroda w wysokości:


– I Nagroda: 8 000,00 zł brutto
– II Nagroda: 5 000,00 zł brutto
– Wyróżnienie: 2 500,00 zł brutto


3/ indywidualna ścieżka mentorska
4/ możliwość otrzymania Nagrody Specjalnej – sprzedaży pracy do kolekcji OP ENHEIM;
5/ miesięczny pobyt rezydencyjny w Domu Rezydencyjnym OP ENHEIM – Tarczynie niedaleko Wlenia;
6/prezentacja prac w przestrzeni miejskiej Wrocławia na nośnikach CTL

APLIKUJ!

Do udziału zapraszamy artystki i artystów wizualnych, którzy nie przekroczyli 35. roku życia i związani są z obszarem Dolnego Śląska. Prosimy o zgłaszanie zarówno istniejących już projektów, jak i koncepcji gotowych do realizacji. Wszystkie osoby zainteresowane mogą złożyć swoje propozycje do 17 lipca 2024 roku, godz. 23.59 wypełniając formularz zgłoszeniowy.