Katarzyna Bogusz

Artystka wizualna i kuratorka. Absolwentka Mediacji Sztuki na ASP we Wrocławiu w Pracowni Studium Relacji Przestrzennych dr hab. M. Wrońskiej, Fotografii na UA w Poznaniu w V Pracowni Fotografii prof. K. Kuzyszyna/ VII Pracowni Fotografii dr hab. K. Baranowskiego uzupełnionej aneksem w V Pracowni Rysunku prof. J. Kozłowskiego. Ukończyła także Teatrologię na UAM w Poznaniu. Zajmuje się instalacją site specific, wykorzystując niestandardowe przestrzenie wystawiennicze.

Marcin Derda

Artysta, rzeźbiarz, performer, autor instalacji i wideo. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, od 2020 student rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w pracowni prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej. Laureat stypendiów i konkursów artystycznych m in.: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020), Prezydenta Miasta Wrocławia (2021), Laureat I Nagrody w konkursie Super Forma (2022). Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Klaudia Kasperska

Artystka wizualna specjalizująca się w mediach cyfrowych i postcyfrowych. Reżyserka świateł i multimediów, autorka instalacji. Absolwentka Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2022) oraz Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim (2017). Dwukrotna laureatka stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2024 i 2021), laureatka programu mentorskiego OP_YOUNG wrocławskiej Galerii OP_ENHEIM (2023), laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów (2023), zdobywczyni Nagrody Redakcji Format w konkursie Najlepszych Dyplomów ASP Wrocław (2022). Jako reżyserka świateł i autorka projekcji współpracowała z kilkudziesięcioma instytucjami teatralnymi w całej Polsce i za granicą. Swoje prace prezentowała na wystawach grupowych i indywidualnych m.in. we wrocławskich BWA, Krupa Art Foundation, Pawilonie Czterech Kopuł, Wrocławskim Muzeum Współczesnym. W pracy artystycznej skupia się na szeroko pojętym medium światła oraz eksplorowaniu postcyfrowych strategii wizualnych, inspirując się percepcją człowieka skutecznie uwikłanego w media cyfrowe.

Ala Savashevich

Artystka białoruskiego pochodzenia, tworzy rzeźby, instalacje i prace wideo. Studiowała rzeźbę w Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki w Mińsku oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoich pracach podejmuje tematy pamięci zbiorowej i formowania tożsamości w społeczeństwach z doświadczeniem autorytaryzmu i patriarchatu. Szczególnie interesują ją mechanizmy socjalizacji do roli kobiety w systemach rodzinnych, edukacyjnych i przez płciowy podział pracy. Przepracowując historię wyzysku i przemocy, wizualizuje także perspektywy odzyskania sprawczości, solidarności i wolności. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Daria Kowalewska

Rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się rzeźbą w metalu, drewnie i ceramice. W procesie twórczym Istotne jest dla niej powiązanie form istniejących w naturze z abstrakcyjnymi kształtami dającymi jedynie wrażenie skojarzeń z tym, co zostało już stworzone. Swoje prace prezentowała na wystawach: „Kolekcja czyli wybór” w Muzeum Narodowym w Gdańsku, „Luci Ed Ombre del Legno Sympozjum” we Włoszech. Brała udział w plenerach artystycznych związanych z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu „Cosmic Nature” oraz „LAB ORO” w Orońsku.

Ada Lach-Lewandowska

Artystka wizualna, w marcu 2021 roku obroniła pracę magisterską pt. „Interpretacje przestrzenności. Miejsce jako rzeźba.” na kierunku Rzeźba na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Laureatka nagrody Związku ZPAP za pracę dyplomową prezentowaną na wystawie „Sztuka Przejścia ‘21 Najlepsze Dyplomy ASP” we Wrocławiu. W swojej twórczości eksploruje znaczenie czasu, przestrzeni oraz wspomnień. Prace jej autorstwa prezentowane były na wystawach indywidualnych „Miejsca osobiste” w Galerii Jest we Wrocławiu,  „Timescape” cave x artlokal oraz na wystawach zbiorowych m.in. „Ciało obce” w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S i „Auditorium Comicum”, w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.

Agnieszka Gotowała

Artystka wizualna, fotografka, performerka. Ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obszarem jej zainteresowań są poszukiwania, doświadczanie i transformacja w obszarach związanych ze stanami człowieka oraz natury, jak i pamięcią i tożsamością w nich zawartą. Swoje prace wystawiała w Polsce i za granicą. Cykl prac „Jestem swoim domem” był prezentowany w ramach wystaw indywidualnych we Wrocławiu (Galeria Miejsce Przy Miejscu 14), podczas Rybnik Foto Festiwal, Interchange w Batumi, Fotofestiwalu w Łodzi oraz Suwon International Photo Festival. Jest laureatką PhotoLab Batumi Photo Days 2019 oraz uczestniczką rezydencji artystycznych w tym Kunstnarhuset Messen w Norwegii.

Aneta Lewandowska

Artystka wizualna, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W 2020 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowniach Malarstwa, Rysunku oraz Mediów Elektronicznych. Studiowała w ramach wymiany na uczelniach Kunstuniversität Linz (Austria) oraz na ASP w Krakowie. Swoje prace prezentowała w ramach wystaw indywidualnych „mniej powagi, więcej magii” (galeria 33, Ostrów Wielkopolski) oraz „patyki i kreski” (JEST galeria, Wrocław). Zajmuje się hawajskim masażem ceremonialnym Lomi Lomi Nui. Od 2020 roku kultywuje projekt „rozkwit”.

Viktoriia Tofan

Artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie oraz Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Swoją pracę dyplomową prezentowała w ramach wystawy indywidualnej „ZWYKŁE NIEZWYKŁE” (BWA Studio, Wrocław).  Pozostałe projekty artystki, zaprezentowane zostały w ramach zbiorowych wystaw takich jak „Mikstury Kultury (Narodowe Forum Muzyki, Wrocław), 11. TRIENNALE MAŁYCH FORM MALARSKICH, (Galeria Sztuki Wozownia, Toruń), „Love Letters” (Almanac Projects, Londyn), Nagi Nerw. Studio Mistrzyni: Rajkowska (BWA, Wrocław) oraz podczas 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu. Żyje i pracuje we Wrocławiu.

Emilia Marcjasz

Artystka, podróżniczka i instruktorka kajakarstwa. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Pracuje ze szkłem, metalem i ceramiką. Jej dzieła były prezentowane na wystawach zbiorowych m. in.: „Junior Glass Ways” (Huta Franciszek, Sazava, Czechy), „Międzynarodowym Biennale Szkła 2019” (Sofia, Bułgaria) oraz podczas wystawy indywidualnej „Początek” (Puckglas, Puck).

Jakub Jakubowicz

Artysta intermedialny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom obronił w 2019 roku w pracowni rzeźby prof. Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej. Uczestniczył w licznych plenerach ogólnopolskich I międzynarodowych, m.in.: Bardo 2013, Bludov 2015 i Orońsko 2017. W 2019 otrzymał stypendium z Gminy Rymanów oraz stypendium z Gminy Iwonicz-Zdrój na realizację pracy dyplomowej Ślady oraz zorganizowanie indywidualnej wystawy zgórwysyny w galerii Czasoprzestrzeń we Wrocławiu.

.

Oktawian Jurczykowski

Student kierunku Film animowany i efekty specjalne na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. W 2018 roku brał udział w wystawie imMobilized w Paryżu, prezentując jedenastometrową instalację złożoną z fotografii tkanin i ubrań. W tym samym roku prezentował swoją pracę we Wrocławiu, podczas 16. Przeglądu Sztuki SURVIVAL. W 2020 roku został laureatem Sekcji ShowOFF podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Tworzy m.in. fotografie, filmy animowane i ilustracje. Wolny czas spędza we Wrocławiu lub Berlinie.

Nikita Krzyżanowska

Malarka, studentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu w Pracowni prof. Marka Jakubka. Zajmuje się ekspresyjnym, żywym malarstwem, które można sytuować na pograniczu ekspresjonizmu, abstrakcji i estetyki graffiti. Związana z wrocławską grupą Kościół Nihilistów oraz warszawską galerią Śmierć Frajerom. Swoje prace prezentowała w ramach wystaw indywidualnych m.in.: „W kryminalnym MC wciąż ukazana prawda” (Galeria Duży Pokój, Warszawa), „666 zł brutto” (MD_S, Wrocław) oraz w ramach zbiorowych wystaw grupy Kościół Nihilistów we Wrocławiu, projektu „Wien darf nicht Österreich werden!” (galeria GPL contemporary, Wiedeń), „Zapraszam na Wernisaż #7” (Galeria Śmierć Frajerom, Warszawa). Stypendystka projektu der Sommerakademie Die Rösslstube w Dreźnie (2019). Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Liliana Ziec (Piskorska)

Artystka wizualna, doktora sztuk pięknych. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w 2011 studentka Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 obroniła pracę doktorską na toruńskim WSP (promotorka Elżbieta Jabłońska). Od 2013 roku członkini Grupy nad Wisłą. Finalistka Forecast Forum w Haus der Kulturen der Welt w Berlinie w 2017 roku. Laureatka nagrody publiczności: Spojrzenia 2019: Nagroda Deutsche Bank. Jej prace pokazywane były na ponad 90 wystawach grupowych i indywidualnych. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Dorota Morawiec-Winiarska

Artystka wizualna, rzeźbiarka. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (2016). Głównym obszarem jej działań jest rzeźba, często wchodzące relacje z rysunkiem. Mieszka i pracuje pod Wrocławiem.